PVC-reklaambannerid

PVC-reklaambannerid on kõige levinum viis suuremõõtmeliste plakatite eksponeerimiseks hoonetel. Selle põhieelised on peaaegu piiramatud mõõtmed ja madal maksumus. Suurte formaatide jaoks kasutatakse sageli võrkloosungit (mesh). Kui te otsustasite tellida oma hoonele reklaambanneri, pöörake tähelepanu järgmisele: bannerit otse seina külge naelutada või kruvida ei ole kõige parem ja õigem paigaldusviis, vaid loosung peab olema pingul nagu trummi nahk, sest ainult siis on kindel, et ta teenib kaua. Reklaambanneri õigeks paigaldamiseks tuleb teha raam, mis on tavaliselt loosungi enese gabariidist 10 cm suurem. Meie valmistame raami enamasti alumiiniumprofiilist. Selle materjali põhiline eelis seisneb selles, et see ei roosteta ja aasta-paari pärast ei teki seinale roostejälgi. Kui eelarve on väga piiratud, võib kasutada värvitud metalltoru.

Banneri pinguletõmbamiseks kasutame spetsiaalseid plastist toruklambreid metallist lukuga. Erinevalt tavalistest elektripaigaldustöödel kasutatavatest toruklambritest taluvad need märksa suuremat koormust. Kogemuse ja ajaga läbi proovitud!

Reklaambannerite valgustamiseks soovitame kasutada metallhaliidlampidega prožektoreid. Need annavad meeldivat külma valget valgust. Kuigi esmapilgul on nad tavalistest halogeenprožektoritest märksa kallimad, ei tule neil nii sageli lampe vahetada ja kuna metallhaliidlampidega prožektorid annavad sama energiakulu juures intensiivsema valguse, läheb sama suure loosungi valgustamiseks vaja vähem prožektoreid.

Üks prožektor (150 W) koos kronsteiniga maksab umbes 150 eurot + käibemaks

Plakatid ja bannerid

Seina puudumisel võib banneri tõmmata kahe posti (või isegi puude) vahele. Sellistel juhtudel sobib aga paremini võrk (PVC mesh), sest see on vastupidavam tuulekoormusele.

Rippbannerid

Suureformaadilised plakatid, mida kasutatakse ruumides, võib trükkida nagu välireklaamidki tavalisele PVC-bannerie ja üles riputada. Mõnikord – et mitte rikkuda ruumi ilmet toorevõitu vinüüliga – kasutatakse kujutiste eksponeerimiseks spetsiaalseid kangaid (trükitekstiili). Nendel tekstiilidel on korralikum tekstuur, mis annab neile kergust. Nende eeliste hulka võib arvata ka selle, et erinevalt banneritest ei ole tekstiilil „mälu“, s.t plakatil ei lähe servad rulli, kui neid ei kinnitata või ei tõmmata pingule rihmade abil.

Muidugi läheb tekstiili kasutamine kallimaks kui tavaline PVC-banner ja kui te olete juba kord otsustanud ilu arvelt mitte kokku hoida, siis pole ka mingit mõtet selliseid bannereid tavaliste rihmade abil raami külge kinnitada. Meie soovitaksime kasutada banneri ülesriputamiseks spetsiaalset alumiiniumprofiili.

Tekstiilitrüki ligikaudne maksumus on 25–35 eurot ruutmeeter + käibemaks