Ruumilised tähed on kõikvõimalikud reklaamielemendid, millel on vähegi märgatav paksus: see võib olla mõnest millimeetrist kuni 10–20 sentimeetrini, vajadusel isegi üle selle. Ruumiliste tähtede hulka võib arvata ka näiteks valgustähti, mille korpusesse on paigaldatud valgustuselemendid, kuid meie kodulehel leate neid Valgustähtede rubriigis. Kuna ruumiliste tähtede paksus võib olla väga erinev, on nende valmistamiseks palju erinevaid tehnoloogiaid ja materjale. Käsitleme siin kõige populaarsemaid

PVC-tähed

Alustame kõige õhematest ja lihtsamatest: PVC-plastist (polüvinüülkloriidist) välja lõigatud tähtedest. Nende paksus sõltub materjali paksusest, mis võib olla 2, 3, 5, 8, 10 või 19 mm. Materjal on reeglina valge, muu tooni saamiseks tuleb esikülg kiletada värvilise kilega, külgmine pind jääb reeglina valgegs, aga soovi korral saab seda ka värvida. On ka värvilisi plastikuid (punane, sinine, kollane, roheline, must) paksuses 3 ja 5mm. Selline tähtede valmistamise viis on üsna ökonoomne.

Värvilisest pleksiklaasist tähed

Kasutame peamiselt paksust värvilist pleksiklaasi. Kuid saab kasutada ka 3-20mm läbipaistvat pleksiklaasi, millele saab anda soovitud värvitooni kleepide selle üle värvikilega.
Sellised tähed mõjuvad soliidselt, sest läikiva klaasi helk annab neile hinnalise ja hoolitsetud välimuse. Tähe visuaalse mahu suurendamiseks võib paigutada täht seinast vähemalt 5–10 mm eemale. Läbipaistvast kilega pleksiklaasist tähtede (näiteks 10–20 mm) kasutamine annab freesitud sildile mõningase õhulisuse.

MDF-tähed

MDF-plaadist (medium density fiberboard – keskmise tihedusega puitkiudplaat) valmistame üldjuhul vähemalt 22 mm paksuseid tähti. Pärast väljalõikamist värvitakse tähed erivärvidega, mis annab neile PVC-tähedega võrreldes märksa kaunima välimuse. Töötlemise keerukus tõttu on nad ka PVC tähtedest kallimad. MDF tähed sobivad paigaldamiseks ainult siseruumides.

Vahtplastist tähed

Vahtplast on kõige odavam ja lihtsamini töödeldav materjal ruumiliste tähtede valmistamiseks. Paksus võib olla 30 kuni 100mm ja isegi rohkem. Väljalõigatud tähed soovi korral värvida kliendi poolt soovitud värvitooni, nii talub vahtplast paremini ebasoodsaid ilmastikutingimusi. Oleme teinud väga palju vahtplastist välireklaame. Väikesemõõtmeliste (500 × 1100 mm suurusele lehele mahtuvate) tähtede valmistamiseks kasutame spetsiaalset vahtplasti XPS, millel ei ole harjumuspärast „teralist“ struktuuri. Saavutatav paksus on 45 kuni 95 mm. Kui tähe mõõtmed on suuremad, kasutame valget vahtpolüstüreeni, enamasti kõige tihedamat (EPS200).

Liimitud tähed

Pleksiklaasist või PVC-plastist tähe servadele võib liimida äärised. Liimitava äärise laius määrabki ära tähe paksuse. Pärast liimimist kaetakse täht kilega, mis annab sellele värvi, kusjuures tähe äärise ja esikülje võib katta erinevat värvi või isegi mitut värvi kilega. Põhimõtteliselt võib sellise tähe sisemusse paigaldada valgustuse ja saada valgustähe.

Alumiiniumist korpusega tähed

Me ei ole seni veel kordagi teinud suuri alumiiniumkorpusega tähti ilma valgustuseta. Tõenäoliselt selle pärast, et kaugemalt vaadetes näevad nad välja täpselt nagu vahtplastist valmistatud tähed!
Aga põhimõtteliselt same valmistada ruumilisi tähi ka alumiiniumist: alumiiniumist keevitatakse tähe korpus ning värvitakse pulbervärviga. Kui panna sellisele tähele valgusallikad sisse ja klaas peale, saab klassikalise valgustähe)