Auto värvi täielik asendamine on populaarne nendes ettevõttetes, mis kasutavad autosid 2-3 aastat ning vajavad spetsiifilist värvi autokeret, nagu näiteks taksod või turvafirmade autod. Kujutage ainult ette, et kui te otsustate autoparki uuendada, peate maha müüma 10, 20 või isegi rohkem kollaseid või roosaid Mercedeseid või Audisid. Kes selliseid kollaseid võtab? Palju mõtekam on osta musta või hõbedase värvi autosid ning muuta nende värvi, täielikult kaetades neid sobiva värvi kilega. Kui auto kasutamisaeg peaks lõppema, me lihtsalt eemaldame kile ning te saate oma autot originaalse lakkvärvikatega tagasi.

Auto täielikuks kilega ülekatmiseks kasutame erilisi valatuid kleepkilesid. Enamasti need on kontroltaki tehnoloogiaga 3M materjalid. Selline kile venib kuni 400% ning ei “püüa” õhumulle. Võib ka odavama materjaliga autot ülekatta, kuid sel juhul võib tekkida vajadus mõned osad õmblustega (mitte ühise kiletükkina) teha, ning vaevalt saab loota katte pika kasutusajale.

Lisaks veel paar kommentaari protsessi tehnoloogiast. Esiteks, ideaalis enne auto kilega ülekatmist, peaks selle peaaegu täielikult lahti monteerima, ning suure osa elementidest eraldi kiletama. Aga sel juhul toimingu hind oluliselt tõuseb, kuna terve auto demonteerimiseks ning tagasi kokku panemiseks kulub peaaegu sama palju aega, kui kleepkilega katmisele. Seetõttu majanduslikel põhjustel tihti auto värvi muutmisel üritakse autot minimaalselt lahti monteerida: kile keeratakse ümber, volditakse, lükatakse liitmikudesse jne, seega autot demonteeritakse ainult siis, kui teisi variante üldse ei jää.

Teiseks, õmblused on paratamatud. Isegi kui kleepkile on “venitav” 400%, see ei tähenda, et kile võib venitada lõputult – ühel hetkel see venib kriitilise väärtuseni ning seejärel kas puruneb, või kile värvist hakkab autokere originaalvärv läbipaistma. Ka õmblused (ehk kiletükkide liigesed) kindlasti tekkivad, kui ühe autoosa mõõtmed ületavad kilerulli maksimaalse laiuse – 1220 mm.

Если Вам предстоит сравнивать предложения на работу по полной оклейке автомобиля, постарайтесь заранее выяснить какой материал Вам требуется, и четко прописать это в условиях конкурса.