Valguskastid (lightbox)


Valguskast (lightbox), mis kannab graafilist või tekstilist reklaaminfot, on üks levinumaid välireklaami vahendeid. Valguskastide valmistamiseks kasutatavate tehnoloogiate mitmekesisus muudab nende kasutusala väga laiaks. Massiivseid valguskaste saab kasutada hoonete fassaadidel või reklaamkilpidena tänavatel, kompaktsemad mudelid sobivad suurepäraselt vaateakende või ruumide kujundamiseks, vahetatavate infopaneelidega mudelid aga lühiajalisteks reklaamikampaaniateks, näiteks hooajaliste lõpumüükide korral. Nüüd pisut lähemalt erinevatest tüüpidest ja mudelitest.

Ruumilised valgustähed


Ruumilised valgustähed on üks kõige töömahukamaid reklaami liike, kuid see paistab silma soliidsuse, värvikuse ja rõhutatuse poolest. Neid saab valgustada eest, tagant (vastuvalgusega) või kombineeritult (nii eest kui tagant), kuid võimalik on üleni helendama panna nii tähe korpus kui ka profiil – sõltuvalt logo kujust, selle kasutamise reeglitest, tellija soovidest ja reklaami ekspluatatsioonitingimustest.

Tähtede korpusi saab valmistada plastist (sisetingimustesse) või alumiiniumist (välitingimustesse) ja valgustada kas neoon- või LED-moodulite abil. Mõlemal valgusallikal on oma eelised, nii et valik tehakse vastavalt konkreetse projekti vajadustele.

Mahulised tähed


Ruumilised tähed on kõikvõimalikud reklaamielemendid, millel on vähegi märgatav paksusmõõde: see võib ulatuda mõnest millimeetrist 10–20 sentimeetrini, vajadusel isegi üle selle. Ruumiliste tähtede hulka võib arvata ka näiteks valgustähed, mille korpusesse on paigaldatud valgustuselemendid. Kuna ruumiliste tähtede paksus varieerub, on nende valmistamiseks palju erinevaid tehnoloogiaid ja materjale. Meie räägime siin nendest, mis väärivad meie meelest tähelepanu.

Neoonsildid


Mõiste „neoonsilt“ all peame silmas silti, mis on valmistaud avatud neoontoru abil. Enamasti on see komplekt tähtede kujuliseks painutatud torusid, mis on paigaldatud kas mustaks värvitud alumiiniumraamile või läbipaistvale pleksiklaasile.

Muidugi saab neooni kasutada ka ruumiliste tähtede seestpoolt valgustamiseks või näiteks tähe kontuuri valgustamiseks, kuid selliseid tooteid nimetatakse hoopis valgustähtedeks.

Nagu näidetest näha, saab neoontoru värvi vabalt valida. Tähelepanu tasub pöörata sellele, et on olemas valgeid (klaasi loomulik värvus) ja isegi läbipaistvaid torusid, mis annavad erinevat värvi valgust: see saavutatakse erinevate gaasisegude abil, millega toru on täidetud, ja luminofoori abil, millega see on seestpoolt kaetud. Samuti on võimalik kasutada värvilisest klaasist torusid. Sellistel torudel on enamasti sügavam ja küllastunum värv, kuid sellise klaasiga sildid on ka kordi kallimad.