Get In Touch
Kopli 25, 10412, Tallinn, Estonia,
info@advertech.ee
Ph: +372 6011 008
Open hours
10:00 -17:00
Back

Autokleebised

Kujutage ette reklaamplakatit, mis liigub ringi mööda linna, põikab sisse siia-sinna… See on teie firma auto!

Kleebiste suurus, pindala ja värvide arv on praktiliselt piiramatu: alates telefoninumbrist ning lõpetades terve autokere katmise ja aerograafia imitatsiooniga.

Autoreklaam on omaette suur valdkond, kuna kleebiste paigaldamiseks autodele on lõpmatult palju erinevaid variante. Reklaam autole võib olla kõige lihtsam, näiteks väike kleebis tagaklaasil kodulehe aadressiga või suur ja uhke, näiteks kaubiku ülekleepimine ettevõtte toodete või teenuste reklaampildiga.

Autokleebiste valmistamiseks on kolm võimalust.

Lihtsad vinüülkilest väljalõigatud autokleebised

Kasutatakse tavaliselt väikesteks töödeks: telefoninumbri, veebiaadressi või autole „sportlikku“ välimust andvate ribade kleepimiseks. Enamasti kasutatakse selleks spetsiaalset „autokilet“ tootja 3M seeriast 50. Saadaval on erinevaid värvitoone, värvipaletiga saab tutvuda meie büroos. Kui maketis on mitu värvi, „koostatakse“ aplikatsioon nendest. Kui „koostatud“ aplikatsioonis on üle kolme värvi, soovitame lugeda järgmist autokleebiste valmistamise võimalust tutvustavat peatükki.

Trükikleebised autole

Kasutatakse mis tahes kujutiste pealekandmiseks, mis sisaldavad üle kolme värvi, või sujuvate värviüleminekute korral. Samuti on see ainus variant „kunstiliste“ autokleebiste valmistamiseks, kui soovitakse saavutada aerograafiaga sarnast efekti. Ainult et erinevalt aerograafilisest kujutisest ei vaja kile spetsiaalset kaitset, vaid kaitseb hoopis ise auto värvkatet, toimides otsekui „puhvrina“ teekruusa osakeste ja autokere vahel. Fototrükk on kilele kantud Eco-Solvent trükivärviga, mis ei kahjusta kilet ega avalda mõju liimikihile. Seepärast kaetaksegi kile täiendavalt spetsiaalse autolaminaadi kihiga, mis takistab kemikaalide (näiteks autopesuvahendite), ultraviolettkiirguse (mis võib fototrükki aja jooksul pleegitada) ja rataste alt paiskuva kruusa kahjulikku mõju.

Kombineeritud variant – fototrükk koos väljalõikamisega

Selle meetodi korral kas lõigatakse välja osa fototrükist, nii et täisvärviline kujutis on auto kere (või klaaside) põhitoonist selgesti eristatav, või täiendatakse trükitud pannood elementidega, mis on plotteri abil välja lõigatud värvilistest vinüülkiledest. Sageli lõigatakse need elemendid välja helkur- ehk reflektorkilest, mis muudab sõiduki välimuse pimeda ajal huvitavamaks.

Meie autoreklaam

  • Lihtsad vinüülkilest väljalõigatud kleebised
  • Trükikleebised
  • Kombineeritud variant – fototrükk koos väljalõikamisega

Auto värvi täielik asendamine

Auto värvi täielik asendamine on populaarne nendes ettevõttetes, mis kasutavad autosid 2-3 aastat ning vajavad spetsiifilist värvi autot, nagu näiteks taksod või turvafirmade sõidukid. Kujutage ette – kui te otsustate autoparki uuendada, peate maha müüma 10, 20 või isegi rohkem kollaseid või roosaid Mercedeseid või Audisid. Kes selliseid ostab?

Palju mõtekam on musta või hõbedast värvi autode värv muuta, kattes neid täielikult sobivat värvi kilega. Kui auto kasutamisaeg lõppeb, me lihtsalt eemaldame kile ning te saate oma auto originaalvärviga tagasi.

Tentide värvimine

See rubriik huvitab eelkõige tenthaagisega sadulveokite omanikke. Kuidas kanda reklaam tendile?

Oma kogemuste põhjal soovitame kasutada värve – nimelt spetsiaalseid PVC-kangaste värve. On olemas küll spetsiaalkilesid, aga väikese nõudluse tõttu keegi neid enamasti laos ei hoia, pealegi ei pruugi seal olla teile vajalikku värvitooni. Me keeldume värvimast tugevasti määrdunud tente – samuti oma kogemuste põhjal. Nendega värv hästi ei nakku ja hakkab varsti maha kooruma. Kõige parem on mõelda reklaamile juba haagise ostmisel: siis saab reklaami tendile kanda otse müüja ruumides müügieelse ettevalmistuse käigus.

Magnetreklaam auto peal

Ajutise info- või reklaamikandjana autol on mugav kasutada magnetit. Magneteid kasutavad väga sageli taksojuhid ja autokoolide sõiduõpetajad, kes töötavad oma isikliku autoga.

Kuna magnetlint on isepüsiv, ei ole seda vaja kleepida ning juht saab märgistuse või reklaami igal ajal ise kinnitada või eemaldada. Magnetreklaami on kerge ajutiselt paigaldada auto ukse või kapoti külge, nii et pärast tööd, kui reklaam on maha võetud, on teil jälle isiklik, mitte eriotstarbeline auto. Reklaami saab magnetile kanda plotterikilede abil, kuid saame teha ka kaitselaminaadiga fototrüki.

Trükitud kujutisega magnetkandjate hinnad:

  • 2 tk300х200 – 20 Euro (laminaatiga – 30 Euro)
  • 2 tk. 600х300 – 42 Euro (laminaatiga – 55 Euro)

Hinnale lisandub käibemaks 20%

Magnetkandjate teine kasutusala on suveniirreklaamid, näiteks külmikukleebised. Magnetilise lehtmaterjali pinnale kantakse kujutis, mille pärast saab välja raiuda nelinurkse või eritellimisel valmistatud muu kujuga templi abil. Selliste kleebiste maksumuse arvestamiseks tuleb teada templi kuju, kujutise värvide arvu, magnetmaterjali paksust ja tiraaži.

Meie Tööd