Ilmselt on valguskastid lihtsaim valgusreklaami element. Valguskast kujutab endast mahkat kasti, mille sisse on paigaldatud LED-moodulid, kasti esipaneel aga on valmistatud valgust läbilaskvast materjalist – pleksiklaasist, millele on kantud kujutis.
Kastid võivad olla nii ühepoolsed – seinale monteerimiseks, kui ka kahepoolsed – mis paigaldatakse seinale risti.
Valguskastide kasutusvaldkond on äärmisel laialdane ning iga eraldi juhtumi korral eksisteerib oma valmistamistehnoloogia. Järgnevalt võib vaadata ja selgust saada valguskastide erinevatest valmistamistehnoloogiatest ja valida endale see kõige sobivam.
- Lihtsad (täisnurksed) valguskastid.
- Lihtsad suuremõõtmelised valguskastid.
- Ebastandardse vormiga valguskastid.
- Väljalõigatud kirjatähtedega LiteBox´id
- Tekstiilist esipinnaga valguskastid.
- Ultraõhukesed kastid plakatite eksponeerimiseks
Täisnurkseid valguskaste valmistatakse alumiiniumprofiilist. Reeglina on sellise kasti esipaneel valmistatud pleksiklaasist sellele kantud kujutisega, valgustades seda altpoolt LEDidega. Selline valmistamistehnoloogia sobib enamjaolt kuni nelja meetri pikkustele ja kahe meetri kõrgustele kastidele.
Meie enda tootmises kasutame 2 liiki profiili – alumiiniumist tavaprofiili (laiusega 100, 140 ja 180 mm) ja ümarprofiili (laiusega 65 ja 130 mm). Profiilid on mõeldud nii ühepoolsete, kui kahepoolsete valguskastide valmistamiseks.
Kuigi kasti mõõdud on suhteliselt suured (enam kui 3-4 meetri laiused ja 1,5-2 meetri kõrgused), keevitatakse sellise kasti põhi kokku raamist, esipaneel aga valmistatakse erilisest valgust läbilaskvast bännerkangast, millele kujutis kas trükitakse või kleebitakse üle kiledega. Sellise tehnoloogia eelis – võimaldab valmistada põkete ja õmblusteta pikki silte, tagades kõrge tuulekindluse.
Nimetatud tehnoloogia – omamoodi kompromiss eraldi kirjatähtede ja täisnurkse kasti vahel. Teie logot kordav kasti vorm paistab võrreldes täisnurkse kastiga eksklusiisvsemana, sellise toote hind aga on märgatavalt odavam kui eraldi valgustähtedel.
Selliste siltide valmistamistehnoloogiat võib võrrelda valgustähtede valmistamistehnoloogiaga: cnc tööpingil lõigatakse välja vajaliku vormiga alus ja esipaneel. Seejärel kinnitatakse väljalõigatud detailidele vajaliku paksusega profiil ning kasti sisse paigaldatakse LED moodulid. Kõik – kast ongi valmis.
Sellist liiki reklaam meenutab vormi poolest taas valguskasti. Esipaneel on valmistatud alumiiniumist või komposiitpaneelist, milles on välja lõigatud kirjatähed või logo. Tagaküljest on avad suletud pleksiklaasiga, millele võib kanda mistahes varjundit. Pimedal ajal helendavad vaid väljalõigatud avad. Reklaami võib teha köitvamaks, kui avadesse paigutada 10-20 mm paksusest pleksiklaasist mahukad elemendid. Sel juhul ulatuvad tähed kastist välja, mis annab sildile veelgi suurema efekti.
Kuna esipaneeli materjaliks on tekstiil, on taolist liiki konstruktsioonid mõeldud peamiselt sisemiseks kasutuseks. Taolist liiki kastide suuremaks eeliseks on see, et esipaneelil jääb täiesti märkamatuks kasti karkass või profiil. Võib öelda, et kast on “raamitu”. Samuti on suureks väärtuseks see, et võib valmistada põkete ja õmblusteta suuremõõtmelist kasti ning kasti võib monteerida näiteks nišši, jätmata seejuures mingeid tehnoloogilisi tühimikke.
Plakatite eksponeerimiseks mõeldud valguskastid. Sellist liiki reklaami on keeruline nimetada kastiks, õigem oleks – valgusraam või valguspaneel, kuna sellise toote paksus moodustab kõigest paar sentimeetrit.
Valmistame raame kahe tehnoloogia põhjal: magnet või “Click” profiiliga. Mõlemad tehnoloogiad võimaldavad plakatit välja vahetada vaid loetud minutite jooksul. Teil jääb vaid valida, milline variant sobib Teie kujundusele.